Podzimní info 2018

Milí kolegové jachtaři

Zde je pár podzimních informací o dění v klubu:

  1. Jak jistě víte, v sobotu 27. 10. 2018 proběhla na naší loděnici podzimní brigáda. Jednalo se především o úklid po sezoně a po zmatku, který vznikl kvůli kácení nebezpečných stromů. Dále se ohrada i loděnice uvedla do „zimního provozu“. Díky teplému počasí ještě sice není všechno listí dole, ale něco si musíme nechat taky na jaro.

Zde jsou jména účastníků (podle abecedy):

Bobuš David, Brychta Václav, David František, David Josef, Hadroušek Antonín, Hadroušek Antonín, Hus Tomáš, Pavka Tomáš, Pivnička Jakub, Štěrba Igor, Uhlíř Bedřich, Vacula Karel, Vacula Karel, Vacula Jan, Vystrčil Milan

  1. Jak je psáno výše, v ohradě nyní platí „zimní režim“, což znamená, že lze do ohrady umisťovat lodě i na nepronajatá místa. Pokud si někdo bude loď do ohrady dávat, prosím jen, aby tak učinil co nejšetrněji s tím, aby zůstal co největší manipulační prostor a aby zůstal umožněn výjezd lodí ostatních. Nejlépe bude konzultovat zaparkování s někým z VV nebo se správcem loděnice.Dále, prosím, dbejte o dobrý technický stav vašich přívěsů, protože v případě nutnosti musí být umožněn pohyb kteréhokoli vleku. Nechci nikomu lozit do svědomí, ale když jsme s Milošem Holubem skládali lodě do bezpečné vzdálenosti kvůli těm stromům, tak jsme měli ve dvou co dělat, aby se nám to podařilo bez úhony jak vleků a lodí, tak naší. Především poukazuji na ruční brzdy a funkční „třetí kolečko“. U podvozků pod Stary by bylo vhodné vyměnit alespoň přední kolečka za otočná. Fakt se s tím nedá manipulovat.
  2. S tím souvisí následující výzva: U vleků, které mají ruční brzdu, tuto, prosím, nezatahovat, aby nedošlo k zalehnutí obložení, pak s tím nikdo nehne. Raději založte kola cihlou nebo klínem.
  3. Ve středu 24. 10. jsme koupili a přivezli novou klubovou manipulační pramici Armor 400. Jde o plastovou stabilní bezpečnou loď s dvouplášťovou konstrukcí s možností použití závěsného motoru až do výkonu 10kW. V našem případě se předpokládá, pokud to nedopadne jinak, použití již koupeného elektromotoru. Současně byla zakoupena skládací stříška a rolna na spouštění kotvy nebo vyvazovacího lana. Loď je momentálně u mě doma, kde na ni vyrábím manipulační podvozek.
  4. Upozorňujeme, že v nejbližších dnech (termín zatím neznáme) bude na loděnici odpojena voda a všechny spotřebiče, které nesmí zmrznout, budou odvezeny. Tímto žádám všechny, kdo můžou poskytnout do jara úložný prostor pro tlakovou myčku, kompresor a podobně, dejte mi, prosím, vědět.
  5. Připomínám, že pro příští sezonu končí platnost vydražených stání v ohradě. Předpokládáme, že systém rozdělování míst bude stejný jako posledně. Zvažujte, kdo budete mít o stání v ohradě zájem, posílejte mi požadavky, vyrobíme plán a pravděpodobně na valné hromadě proběhne dražba.
  6. Molo už pro letošní sezonu nebudeme posouvat. Je pouze třeba dohlédnout na to, aby při snížení stavu hladiny nesedlo plováky na zátěže pod nimi. Je proto třeba sledovat kolísání hladiny a reagovat aktivně na změny. Kontrolujte, prosím, na kamerách ať můžeme včas zareagovat a situaci řešit.
  7. Na závěr mi, prosím, dovolte, abych poděkoval těm, kteří byli tuto sezonu nejaktivnější a pro klub udělali a pravidelně dělají více než jim velí stanovy. Bez nároku na jakoukoli odměnu a pouze pro prospěch YCZN pracovali letos nejvíce Miloš Holub, Pepa a Franta Davidovi, Michal Nosek náš nový kolega Pepa Mucha. Dále děkuji všem rozhodčím a organizátorům závodů a všech našich akcí. Díky i všem sponzorům a těšíme se se všemi v příštích sezonách opět na spolupráci.

Jinak zatím přeji všem posezonní klid a těším se zase na příští rok.

Tomáš Pavka – Prezident YCZN

380total visits,2visits today