Stromy v ohradě

Milí kamarádi jachtaři.

Někteří, kdo byli na Vranově, si možná všimli, že v ohradě u loděnice vládne v těchto dnech chaos a zmatek. Příčinou je situace kolem naklánějících se a majetek (lodě a vleky) ohrožujících stromů.

V noci z 6 na 7. září se ulomila koruna dubu, který stojí na pozemku PM v areálu hotelu Volareza a padla k nám do ohrady. K žádným škodám naštěstí nedošlo. Na základě toho po kontrole pracovníků PM byly označeny další potenciálně nebezpečné stromy, které je třeba v co nejbližší době pokácet. V úterý 18. 9. přijedou pracovníci z PM a MěÚ Znojmo odor ŽP, kteří provedou zhodnocení situace a určí které stromy a jakým způsobem budou odstraněny.

Protože bylo nutno odklidit pozůstatky padlé koruny dubu, byly lodě dočasně přestavěny tak, aby nebyly pracemi ohroženy. Díky Jirkovi Soškovi a Milanovi Vystrčilovi, kteří dnes (pondělí 10. 9.) s pracovníky PM odstraňovali následky pádu stromu a uklízeli ohradu, jsou věci uvedeny alespoň částečně do normálu. Definitivní úklid a rozmístění lodí a vleků na svá místa proběhne až po odstranění nebezpečných stromů (cca do měsíce). V termínu, kdy bude probíhat kácení ostatních stromů, bude potřeba vytahat z ohrady všechny lodě a vleky, aby nedošlo k jejich poškození. Až budeme vědět přesný termín akce, dáme vědět na webu a mejlem těm, kterých se to týká.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že po odstranění stromů bude zase vše v pořádku a místo bezpečnější.

VV YCZN

4 Replies to “Stromy v ohradě”

  1. Ahoj Stando a kamarádi jachtaři.
    Na tvůj příspěvek mě upozornil Franta David . Po jeho přečtení jsem obvolal pár kamarádů s dotazem zdali nemají nějaké zprávy o tvém problému.Nikdo netuší,ale všichni se pozastavili nad možností úmyslného zničení tvého pneu.Já si to nemyslím také,ale pokud se tak stalo je to zavrženíhodná prasárna ,která se nedělá ani nepříteli a mrzí mě skutečnost,že by se tak dělo v našem klubu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *