Pozvánka na Dálkovou plavbu 2019

Vážení kolegové jachtaři, přátelé Vranovské přehrady a příznivci vodních sportů.

Sezona 2019 pomalu končí a nás o víkendu 28 – 29. 9. čeká poslední letošní závod na Vranovské přehradě Dálková plavba 2019. Přestože je termín letošní DP posunutý do pozdnějšího času, podle reakcí to vypadá, že by účast mohla být silnější a pestřejší, než jsme na tomto závodě zvyklí. Kromě každoročně zúčastněných lodí třídy KAJ se tentokrát dostaví i zástupci lodní třídy Vaurien a to domácí i cizí posádky.

Ne nadarmo se říká, že na Vranově je nejkrásněji právě na podzim. A to si můžeme letos všichni dokázat právě na Dálkové plavbě, která se tradičně protahuje co nejdál nahoru – tedy proti proudu řeky Dyje. Pokud nám bude přát počasí a já doufám že bude, otočka by měla být až u „mysu Canaveral“, tedy u Chvalatické zátoky.

Dovolte mi, abych všechny pozval na závodění i podívání a večerní poveselení.

Protože jachtařský národ je národ hravý, rozhodli jsme se pojmout tento závod tematicky a zvolili jsme dres code „voda“. Vyzýváme tímto všechny účastníky, aby se v rámci svých možností přioděli do kostýmů a garderób, které mají nějakou souvislost s vodou. Vítání jsou především námořníci, piráti a jejich papoušci, potápěči, mořské panny, rusalky, vodníci, vodáci, vodohospodáři, plavci, nebo třeba instalatér s koženou monterbrašnou s pořádným hasákem.

Věřím, že se najde dostatek posádek, aby se závod podařil a byl zajímavým zakončením letošní sezony.

Speciální plachetní směrnice a případné další informace naleznete ZDE.

Ještě jednou všechny zvu na Dálkovou plavbu 2019

Tomáš Pavka – Prezident YCZN

37 205 Replies to “Pozvánka na Dálkovou plavbu 2019”