Pozvánka na „Dálkovou plavbu 2017“

Milí kamarádi jachtaři a přátelé jachtingu.

Letošní sezona se pomalu blíží ke konci a pár věrným, kterým stačí to málo vody, co nám na Vranově zbylo, je určena tato pozvánka na letošní poslední závod YCZN – na Dálkovou plavbu 2017.

„Dálková“ plavba to není protože je to „dálka“, než se dojde k vodě, ale je fakt, že letos by to tak mohlo vypadat!

Proto taky z důvodu nízkého stavu hladiny a zachování přízně úřadů a kruhů zabývacích se ochranou vody a životního prostředí na Vranově, bude trať letošní dálkové rozjížďky upravena podle momentálních podmínek. Předpokládáme, že „horní“ otočná bojka bude umístěna kousek pod čerpačkou vody a „spodní“ co nejbíže k hrázi. Tím natáhneme kolo do přiměřené délky a vyhneme se stoupání proti větru a „fackování“ v úzkých zátokách proti proudu. Počet kol dálkové plavby a organizace ostatních rozjížďek bude upřesněna na nástupu závodníků v sobotu v 10:00 hodin. Závod je VPOZ, proto není třeba mít platnou licenci. Jen chuť závodit a natřít to těm ostatním!

 Předpokládá se spíše komorní atmosféra závodu, protože posádky Vaurienů se účastní závodu na jiné vodě, stary nedostaneme do vody a někteří málo optimističtí kolegové ze skupiny kajutovek již lodě vytáhli. Na molech kolem obou jachteců jich zatím ale kotví hodně, proto vyzývám všchny, kdo mohou, k účasti na tomto podzimním závodě. Všichni jsou samozřejmě zváni i na bohatý kulturně-společenský sobotní večer. Bernarda na zahnání žízně dodává Eda Procházka za Penzion Jezero, uzeniny a jiné pochutiny Jirka Tunka a ostatní. Kdo co donese, nemusí mít strach, že to potáhne zpátky. Všechno se sní a vypije!

Do příští sezony se zase neuvidíme, tak o víkendu 9 a 10. září přijďte pozávodit, poklábosit a prostě pobejt.

Dobrý vítr a úspěšné umístění přeje Tomáš Pavka

Total Page Visits: 775 - Today Page Visits: 1