Výsledky závodu „Dálková plavba“

Milí kamarádi a přátelé jachtingu.

 O víkendu 9 – 10. 9. 2017 proběhl náš poslední letošní závod – Dálková plavba. Jak jsme dopředu  předpokládali, účast nebyla moc velká a trať nebyla moc dálková, ale jinak závod proběhl v srdečné atmosféře a zdravě-soutěživém duchu.

Celkem na trať vyrazilo pouze šest posádek kajutových plachetnic a jak je našim dobrým zvykem, startovní pole bylo rozděleno na „závodničky“ (nad 6m) a „rekreačky“ (do 6m). Podle toho je vidět, že na stupních vítězů nakonec stanuli všichni účastníci, někteří dokonce pro svoji osobní neúčast v zastoupení.

Celkem se odjely dvě rozjížďky, z toho ta první jako dálková. Tuto část závodu přesně odráží výsledková listina, která ale neobsahuje jména zúčastněných lodí. To si dovoluji napravit a doplňuji tedy, že závodu „Dálková plavba“ se zúčastnily tyto lodě:

KAJ I – 1. Bryza – Ondřej Procházka, Manuel Švejnoha, Eduard Procházka, 2. Kentaur III – Roman Vitoň, Milan Pivovarčík, 3. Livbega 2 – Bedřich Uhlíř, Petr Durec, Jakub Pivnička

KAJ II – 1. Emmel – František David, 2. Gracja – Tomáš Pavka, Josef Pavlovič, 3. Freya – Josef David

Co však nebylo oficiálně zaznamenáno, je vytrvalostní výkon našich dvou borců a to Bedřicha Uhlíře a Milana Pivovarčíka, kteří se stali absolutními morálními vítězi neoficiální části celého podniku.

ZDE je k vidění pár fotek z Dálkové plavby.

Co dodat závěrem? Určitě se patří poděkovat organizátorům, rozhodčím a sponzorům akce a začít se těšit, že příští sezona bude minimálně tak úspěšná a bohatá na závodní zážitky, jako ta letošní. Přejme si do toho příštího roku ať se zapojí aktivně více posádek. Není nic pěknějšího, než plná přehrada plachetnic. A taky vody, pokud to tak můžu říct. Více vody si taky pro příští sezonu přejme!

Děkuji všem za účast, pomoc při organizaci, podporu hmotnou i morální a férové sportovní chování.

Tomáš Pavka – Prezident YCZN

 

Total Page Visits: 617 - Today Page Visits: 1