Závod O pohár Vranova

Sedmý ročník tradičního závodu „O pohár Vranova“, který pořádá Yacht Club Znojmo je za námi a zde je pár informací a něco obrazové dokumentace tohoto podniku.

Snad nešťastná epidemiologická situace ve světě, snad vysoká hladina vody ve Vranovské přehradě způsobily, že na „Vranovský pohár“ přijelo množství lodí a to dokonce ve všech vypsaných třídách. Kromě tradičních Vaurienů a kajutových plachetnic, kteréžto třídy už léta bojují o putovní pohár tohoto závodu, zúčastnili se letos i plachetnice jak třídy Star, majestátních lodí, které jsme na Vranovské přehradě dříve vídávali často a hojném počtu, tak i našich nejmenších závodníků třídy Optimist. Pokud se podaří pro další sezonu udržet jejich přízeň, zapojí se do klání o putovní trofej i tyto „nové“ třídy. A za „Opťáky“ jsme nejvíc vděční, protože tady se tvoří nová budoucnost jachtingu a vstávají další pokračovatelé tohoto krásného sportu.

Ale k závodu samotnému. V sobotu – nic. V jedenáct dopoledne, kdy nás rozhodčí komise s optimismem sobě vlastním vyhnala na start první rozjížďky závodu, to vypadalo nadějně, ale chvíli po startu poslední třídy to vítr definitivně vzdal a organizátoři závodu později taky. Pro sobotu byl závod zrušen a co bude v neděli, nikdo nechtěl hádat. Ale o to vydatnější byla „večerní rozjížďka.

Však neděle se náramně vydařila! Nikdo nepamatuje, že by se v neděli na Vranově podařilo odjet 5 rozjížděk. Foukalo tak akorát a na vodě to vypadalo moc pěkně. Pět dvoukolových rozjížděk, pro třídu Optimist jednokolových, se podařilo odjet za čtyři hodiny. Díky tomu bylo možné přiznat i třídě Vaurien koeficient 7, který byl tomuto pohárovému závodu vypsán. Ostatní třídy si odjely svoji „jedničku“, ale nejde o koeficienty, ale o to závodění samotné.

Zde jsou ti nejlepší:

Vaurien:

 1. Kubík Michal a Kubíková Dana – Olšovec Jedovnice

 2. Ottová Hana a Indrák Jiří – Sokol Tovačov

 3. Vacula Karel a Machovská Lucie – YCZN a ALT Vaurien

Optimist:

 1. Hanák Jakub – Sokol Tovačov

 2. Hanák Vít – Sokol Tovačov

 3. Cviček Jan – Sokol Tovačov

Star:

 1. Štěrba Igor a Hadroušek Kamil – YCZN

 2. Ott Vítězslav a Ott Stanislav – YCZN

 3. Sluka Libor a Stratil Jakub – Neregistrovaní

Kajutovky I – nad 6 m:

 1. Procházka Jan, Suchánek Petr a Tatýrek Ondřej – YCZN

 2. Vitoň Jan a Bára Procházková – YCZN

 3. Durec Petr – YCZN

Kajutovky II – do 6 m:

 1. Pavka Lukáš a Pavka Tomáš – YCZN

 2. David František, Davidová Pavlína a Kincl Jakub

 3. Nosek Michal – YCZN

Výsledkové listiny jednotlivých tříd jsou ke stažení ZDE: Vaurien, Optimist, Star, Kajutovky I, Kajutovky II.

Všem děkujeme za krásný závod a těm nejlepším posádkám gratulujeme k umístění.

Ale nejen sport patří k životu a zábavě. Ve večerních hodinách v sobotu se uskutečnila slavnostní recepce s výborným rautem, živou kapelou, tombolou o hodnotné ceny a bohatým kulturním programem vůbec.

Ano, myslím, že akce se vydařila.

Zbývá jen poděkovat všem zúčastněným. A to jak závodníkům všech tříd, tak organizátorům akce. Rozhodčí komisi, řediteli závodu, zdravotní službě, záchranářům, obsluze kantýny, správci loděnice i všem, kdo pomohli a přiložili ruku k dílu.

Speciální dík patří sponzorům závodu O pohár Vranova: Společnost BV Brumovice oblékla tradičně všechny do slušivých stejnokrojů, společnost Elvýz zajistila poháry a ceny do tomboly, společnot LOB Uhlíř přispěla finanční částkou, oslavenec Petr Durec se vytasil výborným guláškem a sudem piva a postaral se s kapelou o muziku, Gagani, čili Tomáš a Lenka Hussovi s celou rodinou přichystali nevídaný raut a nakonec Pepa Kutý a firma TP Design zajistila něco vína a ceny do tomboly, ale nakonec nás všechny zase musel zachránit Penzion Jezero, který umožnil všem plnoletým, tedy zákonem schváleným, dodržet o tom parném víkendu pitný režim. Já osobně chci ještě poděkovat Tomášovi i s Lenkou, Petrovi, Michalovi, Honzovi a všem, kdo se podíleli na té „rebelii v klubovně“, oběma Karlům a ostatním, protože to všechno dopadlo mnohem líp než jsem čekal. Díky moc všem.

Sečteno a podtrženo, byl to skvělý víkend. Zazávodili jsme si, pobavili jsme se, ještě teď si lížu rány.

Dík všem a jak praví poselství tohoto závodu: „Díky za účast a za rok zase Ahoj!“

Prezident YCZN a hrdý účastník závodu O pohár Vranova – Tomáš Pavka

O pohár Vranova 2020

Total Page Visits: 529 - Today Page Visits: 1