Informace Květen 2021

Ahojte všichni

Sezona se pomalu blíží, tak přinášíme pár informací, které jsou zároveň výstupem z posledního „virtuálního VV“.

 1. Per Durec převzal správcování loděnice. Děkuji, že se tohoto úkolu ujal a zároveň děkuji Milanovi Vystrčilovi, který funkci zastával dlouhá léta. Petr nyní koordinuje práce brigádnických skupin, organizaci v ohradě a v loděnici a ostatní činnosti, které správcování zahrnuje.
 2. Práce na loděnici pomalu, ale pokračují. Kdo chce, ten se ozval a práci dostal. Jmenovitě: Béďa Uhlíř, A Libor Peprla brousí a  natírají loděnici a ostatní věci k natírání. Michal Nosek s Tomem Gaganem dělají strop v klubovně … Dále Béďa s Petrem Durcem uklidili za loděnicí a dělají pořádek v ohradě. Michal Novický provedl pravidelný servis obou spalovacích motorů a chystá je na technickou kontrolu a připravuje instalaci okapů na loděnici. Ostatní práce probíhají průběžně. Kdo by měl o něco zájem, můžete si vybrat na stránce „Brigády 2021“, zavolat si o práci, nebo sami navrhnout, co můžete pro klub vykonat. První oficiální brigádu by už snad bylo možné udělat v sobotu 29. 5. 2021. Uvidíme, co hygienická situace kolem epidemie a taky co řekne počasí. Sledujte web, informace budou průběžně aktualizovány.
 3. Vzhledem k zatím nejisté situaci jsme se na VV rozhodli první „Jarní závod“ udělat jako neoficiální, pouze s dobrovolnou účastí jako takovou „navlastnítrikoakci“. Žádné hromadné nástupy, žádné rozhodčí komise, jen každý na vlastní lodi a bez účasti oficiálních orgánů. ZS zajistíme vlastními prostředky. Ostatní závody už by neměly být ohroženy a odjedou se, jak pravidla kážou. Voltax regata by už mohla proběhnout normálně. Proto požádám o povolení na SPS pouze pro ty tři závody.
 4. Připomínám technické prohlídky na Vranově 25. 5. 2021 10:00 – 12:00.
  (https://plavebniurad.cz/predpisy/predpis.php?typ=i&id=252) Náš člun je objednaný.
 5. Letní režim v ohradě bude definitivně platit od 30. 5. Cizí lodě (už tam nejsou), které nemají v ohradě zaplacené místo, musí být pryč.
 6. Z rozhodnutí VH 2020 byl vyměněn kódový zámek na mole za FABku. Klíč je stejný jako u ostatních zámků na loděnici. Kdo by klíče neměl, obraťte se na Petra Durce.
 7. Sledujeme situaci kolem shromažďování lidí a VH 2021 svoláme hned, jak to bude možné. Dostatečně včas budete všichni o konání VH informováni mejlem a na webu. Budeme volit prezidenta klubu, tak očekávám vaše návrhy na kandidáty.
 8. Do klubu byli přijati dva noví členové: Libor Peprla a Alois Chlup. Mám jejich vyplněné přihlášky, platby proběhnou podle domluvy.
 9. Ještě jednou prosím, pokuste se apelovat na všechny, kdo mají nedoplatky z loňska, aby uhradili vše, co je třeba. Letošní poplatky je možné hradit stejným způsobem jako vždy. Zatím na to netlačím, protože nebyla zatím VH, ale kdo bude mít zaplaceno před VH, má pokoj.
 10. Rozdělení mola a ohrady má na starosti Honza Vitoň. Domlouvejte se s ním, až bude rozděleno, namalujeme zase schéma a vyvěsíme na loděnici a na webu.
 11. Služby na kontrolu mola jsem dal na web podle loňského modelu. Komu by termín nevyhovoval, dejte vědět, něco s tím uděláme. Zatím se ozvali dva molaři a bylo jim vyhověno. Povedeme zase záznamy do molníku. Uvádějte, prosím, nejen akci, kterou jste s molem provedli, ale i zjištěné závady a nedostatky.
 12. Vrátek zatím zůstane, při spouštění lodí nevadí špatné vedení lana. Jak budou lodě na vodě, pokusíme se o akci „Kulový blesk“.
 13. Jeřáb je opravený – Eda Procházka, díky mu, má brigády.
 14. Účetnictví 2020 je hotové. Daňové přiznání bylo podáno 7. 5. 2021 na FÚ. Doklady jsou připravené ke kontrole.
 15. Napište mi, prosím, co by ještě bylo třeba dát na web, nebo změnit, doplnit a podobně.
 16. Kdo by měl zájem o samolepky YCZN – Vlečka klubu v různých velikostech, nebo samolepku k závodu OPV 2021 (velká cca 25cm, malá – cca 10cm), napište mi.
 17. Sledujte web a těšte se na vodu!Zatím asi vše. Děkuji za pozornost a předem za náměty.

Za VV YCZN, 16. 5. 2021 – Tomáš Pavka