Pozvánka na závod „O pohár Vranova“

Milí jachtaři, příznivci vodních sportů, náhodní oslovení i nezávislá média,

dovolujeme si Vás pozvat na letošní již třetí závod našeho klubu YCZN „O pohár Vranova“.

Letošní ročník tohoto prestižního klání plachetnic se na Vranovské přehradě odehraje o víkendu 26 – 27. srpna 2017.

Závod je vypsán pro lodní třídy Star, Kajutové plachetnice a Vaurien. Pro třídu Vaurien je vypsán vysoký koeficient 7, což je samo příslibem větší účasti posádek nejen našich, ale i z cizích oddílů. Předpokládá se návštěva čtrnácti lodí jen v této třídě. Když si připočteme dalších minimálně 10 – 12 kusů kajutových plachetnic, bude přehrada plná lodí a to by mohla být podívaná, která s v poslední době tak často nenabízí. Bohužel příroda si s námi letos pohrává nedostatkem vody, proto nelze předpokládat účast lodní třídy Star, protože tyto majestátní lodě se tam prostě už „nevejdou“. I tak bude, alespoň doufám, na hladině pěkná tlačenice, která přinese dramatické a fotogenické situace pro Vás i náš klubový archiv. Pokud se přidá větrné počasí, jak to bylo v předešlých dvou závodech, mohla by to být opravdu zajímavá adrenalinová záležitost.

Obvyklý začátek závodu připadá na sobotu v 10:00 – nástup závodníků. Pak se rozhoduje o prvním startu na základě povětrnostních podmínek. Prostě, pokud bude foukat, jede se hned. Pokud ne, čekáme na vítr!

Ať už budete sledovat závody z pláže, šlapadla, nebo nás navštívíte přímo v centru dění, jste předem vítáni a nerozpakujte se obrátit s dotazem nebo přáním na někoho z místních. Rádi Vám poradí, odpoví na otázky, nebo Vás předají kompetentní a informované osobě. Jde nám všem o prezentaci a propagaci jachtingu především mezi mladou generací. Případné dotazy, prosím, směrujte na info@yczn.cz.

Přeji Vám krásnou dovolenou, příjemný pobyt na Vranovské přehradě a závodníkům příznivý vítr, šťastnou plavbu a pěkné umístění.

Těšíme se na vysokou účast a návštěvu.

Ahoj všem

Tomáš Pavka – Prezident YCZN

Total Page Visits: 710 - Today Page Visits: 1