Výsledky závodu „O pohár Vranova 2017“

Vážení návštěvnící našeho webu,

zde naleznete kompletní výsledkovou listinu závodu „O pohár Vranova“: – Výsledková listina OPV 2017

Děkujeme všem účastníkům, organizátorům a v neposlední řadě sponzorům za zajištění občerstvení a věcných cen – Poděkování sponzorům

Jak je psáno v hlášení o závodě: „Závod proběhl bez protestů a podle závodních pravidel„. Kromě toho se potvrdila předpokládaná vysoká účast posádek. A to jak Vaurienů – 13, tak i kajutových plachetnic – 11 lodí. Splečně s kajutovkami startovala mimo soutěž  jedna loď třídy „29er“. Ještě jednou všem posádkám děkujeme a těšíme se někdy na příštích závodech zase na společné měření sil.

Co se vlastně dělo?

Zahájení závodu proběhlo jako vždy – nástupem závodníků v 10:00. Na nástupu kromě informací o organizaci závodu zazněla i zdravice se společným máváním pro našeho kamaráda Honzu Vitoně, který se z důvodů zdravotních, nemohl závodu zúčastnit.

Pak se čekalo na vítr. Je škoda, že se na něj muselo v sobotu čekat až do odpoledních hodin. Když už nervozita vrcholila, podmínky se trochu zlepšily a bylo možné odjet dvě trochu utrápené rozjížďky. O něco lepší situace byla v neděli, kdy se podobně podařilo odjet dvě rozjížďky zkrácené na dvě kola. Podmínky pro zachování koeficientu 7 pro třídu Vaurien tím byly dodrženy a naplněno očekávání všech účastníků. Dobře dopadla i večerní rozjížďka, včetně losování tomboly o ceny, která se protáhla do pozdních nočních hodin. Večeři, občerstvení, věcné ceny do losování ale i poháry a medajle dodali sponzoři závodu, za což jim patří dík.

ZDE najdete oficiální kompletní výsledky obou tříd.

Třída kajutovek byla navíc rozdělena do dvou kategorií: do 6 metrů a nad 6 metrů jak je u nás zvykem.

Členové posádek ve všech kategoriích na prvním, druhéma a třetím místě obdrželi na stupních vítězů diplomy, medajle a poháry podle umístění. Vítězové kategorií si navíc ze závodu O pohár Vranova odnáší putovní pohár určený pro jejich kategorii.

Vítězové putovního poháru, čili ti nejlepší z nás:

ve třídě Vaurien: Indrák Jiří a Ottová Hana

ve třídě KAJ I: Procházka Jan, Hlávková Alena, Procházková Bára a Procházka Ondřej

ve třídě KAJ II: David František a Davidová Alena

Vítězům gratulujeme, všem přejeme další úspěšné starty a zveme na následující závod YCZN na Vranovské přehradě – Dálkovou plavbu 9 – 10. 9. 2017.

Za všechny organizátory závodu – Prezident klubu Tomáš Pavka

Total Page Visits: 724 - Today Page Visits: 1