Jarní závod 2018

Ve dnech 9 a 10. 6. 2018 se na Vranovské přehradě jel první letošní závod plachetnic – Jarní závod 2018.

Nečekala se žádná velká účast, ale i tak bylo nakonec přihlášeno překvapivě málo lodí. O umístění spolu bojovalo pouze šest posádek.

Počasí si s námi taky pohrálo. Dostavilo se opravdu letní počasí, ale co se nedostavilo, byl vítr. Nakonec se podařilo odjet dvě zkrácené hodně mizerné rozjížďky, třetí byla chvíli po startu zrušená.

Jak to dopadlo? Dopadlo to takhle: Výsledková listina závodu ZDE, fotografie níže.

Gratulujeme vítězům, čest poraženým a všem děkujeme za účast.

Raritou tohoto závodu byla smíšená prezidentská posádka se zastoupením prezidentů obou klubů, kteří se více než na sportovní výkony soustředili na projednávání důležitých vnitro i meziklubových záležitostí. Proto se není čemu divit, že obsadili až (i tak krásné) šesté místo. Nemůžu mluvit za Mirka Švédu, ale za sebe směrem k závodícím členům YCZN volám: „To bylo naposled vážení! Taková neúcta k autoritám a porušení subordinace se příště nebude tolerovat!“.

Nezbývá než poděkovat všem posádkám, organizátorům, našim rozhodčím (Rudolf Pavka, Roman Bradáč) i rozhodčím ze sousedního klubu YCVP (Antonín Hadroušek a Libor Malafa, kterému navíc vděčíme za fotodokumentaci tohoto podniku). Záchranné služby se ze břehu ujal jako vždy Milan Vystrčil, tentokrát za ochotného přispění Pepy Muchy, který se svojí elektrolodí bedlivě střežil startovní pole.

Teď už se všichni ale připravujeme na další závod – Voltax regatu, která se pojede 23 a 24. 6. 2018. Tentokrát se očekává větší účast, protože krom kajutovek, kterých už bude, doufám, na vodě víc, dorazí i naše a přespolní Vaurieny. Třídy Star a Optimist jsou pochopitelně také vítány! Podrobnosti o chystaném závodě najdete včas na našich stránkách „Závody“ .

Všechny srdečně zveme a těšíme se na přátelské setkání a sportovní utkání.

Zapsal: Tomáš Pavka

Jarní závod 2018

Zpět

 

Total Page Visits: 1572 - Today Page Visits: 1