Závod O pohár Vranova 2018

 

Ahoj a dobrý den všem aktivním jachatřům i zájemcům o vodní sporty a jachting především.

Zde najdete pár slov k závodu a na konci článku je fotogalerie z akce.

O víkendu 25 – 26. 8. 2018 se na Vranovské přehradě konal již pátý ročník závodu pořádaného naším klubem, závod O pohár Vranova.

Počasí, které vypadalo, že nebude spolupracovat, se nakonec umoudřilo a nepřišly slibované intenzivní deště ani žádná strašlivá zima. Co se větru týká, myslím, že to bylo tak akorát. Tak akorát, aby se podařilo odjet v sobotu pět a v neděli dvě pěkné rozjížďky. Slibované vyhlídky na špatné počasí a stále ještě probíhající sezona dovolených se podepsali na trochu nižší účasti  než byla očekávaná, ale i tak se závod povedl a nebyla nouze o dramatické chvilky a nervydrásající souboje odvěkých rivalů. V lodní třídě Vaurien, která jela závod O pohár Vranova jako svůj „sedmičkový“ podnik, se sešlo devět posádek. Z našeho klubu, ale především z klubů cizích. Za kajutové plachetnice v obou kategoriích (do 6m a nad 6m) se utkali pouze závodníci z klubu YCZN a to v počtu osmi lodí.

Závod O pohár Vranova je od roku 2013, kdy vznikl, soubojem, jak už nakonec z názvu vyplývá, o putovní pohár, který získává vítěz každé lodní třídy. Doposud se nikomu nepodařilo vyhrát závod třikrát po sobě, proto putovní poháry stále mění držitele. Komu bude zdobit nejčestnější místo v domácnosti od 26. 8. 2018 do příštího závodu?

Vítězové putovního poháru v závodu „O pohár Vranova“:

Lodní třída Vaurien:     Kubík Michal, Kubíková Dana

Lodní třída Kaj I:           Vitoň Roman, Plaček Leoš

Lodní třída Kaj II:          David František

Toto jsou jen ty nejúspěšnější posádky, ostatní výsledky naleznete ZDE. Všem posádkám gratulujeme k umístění a přejeme i v příštích ročnících našeho závodu, ale i na jiných vodách, ať se jim daří co nejlépe.

Za organizátory mohu říct, že se V. ročník závodu O pohár Vranova vydařil jak po jachtařské stránce a závodního vybouření, tak i vybouření společenského. Večerní posezení u ohně sice rozehnal déšť, ale v loděnici se nakonec našel dostatek místa pro všechny účastníky závodu a vešla se živá kapela, která hrála písničky známé i neznámé a každý si vybral a zabékal tu svoji. Příjemným přerušením hromadné zábavy byla tombola s losováním hodnotných cen. Každý byl vylosován a každý vyhrál.

Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným. Všem závodníkům tříd Vaurien i Kajutových plachetnic, že se nenechali odradit ani trochu neposlušným počasím a dorazili poměřit síly se svými soupeři na vodě i v hospodě. Tím se dostávám k vyjádření díků hospodským neboli kantýně, která zatím v provizorních podmínkách rekonstruované loděnice, myslím, splnila svoji povinnost na jedničku a všechny zachránila od žízně a hladu. Když se bavíme o zachraňování, poděkování patří i našim záchranářům, kteří se po celé dva dny starali o bezpečnost na vodě i na souši a jaké je počasí nerozhodovalo. Rozhodovalo se ale jinde. A to na startovním prámu a v kanceláři rozhodčích, kterým tímto děkujeme za to, že vydrželi a můžeme jen doufat, že to neodstonají. Počasí se nedá ovládat, nikdo není ředitelem zeměkoule. Ovšem ředitel závodu, který se staral o hladký průběh a spokojenost všech, zasluhuje poděkování především. Jak jsem někde již psal, tento nikým nevolený, ale všemi respektovaný a ctěný guru závodu O pohár Vranova je každoročně duší celého podniku a tmelem společnosti. Společnosti uvedené níže jsou hrdými sponzory našeho závodu a my doufáme, že naše spolupráce na pořádání podobných sportovních podniků se bude nadále rozvíjet a příští ročníky dokážeme ještě více zatraktivnit pro závodníky i jachtařskou veřejnost.

Ještě jednou všem děkuji za sportovní výkony, pomoc s organizací i dary finanční i věcné a těšíme se při dalších ročnících našeho legendárního závodu O pohár Vranova, že se znovu sejdeme.

Dovoluji si připojit pozámku a žádost: Prosím, kdo by měl nějaké zajímavé fotografie nebo informace ze závodu, nebo se chtěl k něčemu vyjádřit, utrousit poznámku, nebo poradit, pište a posílejte své příspěvky na adresu info@yczn.cz nebo prezident@yczn.cz, členové klubu mohou vložit svůj příspěvek na naši nástěnku. Slibuji, že nezůstanete nevyslyšeni.

Zde se můžete podívat, jak to vidí média – znojemsky.denik.cz – O závodě O pohár Vranova

A zde je naše vlastní fotogalerie závodu – Za akční a zajímevé fotky z průběhu závodu přímo z vody vděčíme především neúnavnému fotografovi Radkovi Strouhalovi.

O pohár Vranova 2018

Děkuji

Tomáš Pavka – prezident YCZN

Total Page Visits: 1854 - Today Page Visits: 2