Jarní závod 2019

Letošní první závod YCZN se nesl ve více než komorním duchu. Zúčastnilo se celých 4. posádek a to v rozličných kategoriích. Dvě kajutovky nad 6 metrů, jedna do šesti metrů a jeden star.

V sobotu se podařilo odjet tři rozjížďky, kde se otestovaly jak zkušenosti posádek, tak i pevnosti materiálů, protože foukalo fakt parádně. Kolem  deseti metrů za sekundu, v nárazech až sedmnáct. Byl to mazec a je jenom škoda, že nemáme víc lepších fotek. V něděli už bylo povětří méně bouřlivé a stihly se ještě dvě parádní rozjížďky.

Co se podařilo, byl sobotní večírek, kde není tolik rozhodující počet účastníků, ale to, jak se kdo umí bavit a jestli to ostatní snesou. Myslím, že to všichni snášeli velmi dobře a doufám, že si to za čtrnáct dní zopakujeme a to ve větším kolektivu.

Výsledky závodu:

    1. místo – Procházka Jan, Durec Petr, Nosek Michal
    2. místo – Fiala Martin, Vlček Zbyněk, Tlustoš Milan
    3. místo – Novický Michal, Polášková Petra
    4. místo – Pavka Tomáš, Pavka Lukáš

Ještě pár fotek a hlavně pozvánka na následující závod Voltax regatu 22 – 23. 6. 2019. Očekáváme větší účast jak ve třídě KAJ, tak ve třídě Vr, která má vypsán koeficient 3.

Určitě jste všichni zváni. S loděma i bez. Ale raději „s“. Bylo by pěkný vidět na vodě zase jednou víc plachet. Pojďme využít toho, že máme letos zatím dost vody!

Jarni zavod 2019

Total Page Visits: 899 - Today Page Visits: 1