Voltax regata 2019

Ve dnech 22 a 23. června proběhl na Vranovské přehradě již čtvrtý ročník závodu,

který pořádá YCZN ve spolupráci se sponzorem, společností Voltax – Voltax regata.

Ve třídě Vaurien startovaly tři lodě a v kajutovkách se zúčastnilo dohromady pět posádek. I přes nižší účast, myslím, že se závod povedl a všichni účastníci i organizátoři si víkend užili. Po rozpačitém sobotním dopoledni, kdy nebylo jasné, jestli míň fouká, nebo víc prší, se kolem poledne začal zvedat příjemný vítr, který v průběhu odpoledne stále sílil a dovolil odjet šest pěkných dvoukolových rozjížděk. Jednu chvíli to dokonce vypadalo na bouřku a dvěma lodím se v silných poryvech podařilo trochu potrhat plachty, ale jinak vše proběhlo bez incidentů a v pohodě, o čemž svědčí i fotografie níže. Zatímco lodě třídy Vaurien dojížděly do cíle s velkými časovými rozestupy, ve třídě kajutovek do šesti metrů panovalo drama až do dojezdu do cíle. Těšíme se že při dalším závodě bude počasí přást stejně jako tentokrát a závod bude provázet zdravá napjatá a soutěžní atmosféra ve všech třídách a uvidíme na vodě zajímavé souboje.

Děkuji všem závodníkům i pořadatelům, rozhodčím i záchranné službě, která tentokrát naštěstí neměla moc práce, za účast a těším se opět na viděnou při dalším společném závodě. Speciální dík patří Jardovi a Laďovi z kantýny, kteří i přes nejasnou a dost zmatenou situaci kolem počtu účastníků, situaci zvládli a „pomáhali“ utišit hlad a „chránili“ nás před žízní po celý víkend. Jejich stejky …..!

Následující závod Moravia CUP (13 – 14. 7. 2019) je určen především pro zástupce třídy STAR, ale zváni jsou i všichni ostatní z klubu i „nejachtaři“. Pro širší závodnickou veřejnost je však zajímavý další závod YCZN – O pohár Vranova 24 – 25. 8. 2019, který bývá naším největším závodem s nejvyšší účastí. Jsou vypsány třídy Vaurien, Star, Optimist i kajutové plachetnice, což umožňuje účast závodníků napříč celým spektrem lodních tříd.

Všichni jsou srdečně zváni na naše další závody, ale i na Vranovskou přehradu jako takovou.

Výsledky závodu Voltax regata – ZDE.

A zde je pár fotek z průběhu závodu.

Voltax regata 2019

Total Page Visits: 1086 - Today Page Visits: 1