O pohár Vranova 2019

Závod proběhl, skončil a je třeba ohodnotit a napsat pár slov. A níže v galerii je pár obrázků.

 

Tentokrát ale pár slov stačit nebude, protože celá akce byla jednoduše senzační. Vyšlo parádní počasí, účast posádek byla na letošní poměry velmi slušná a nálada „jedna A“.

Už od pátku, kdy se začaly sjíždět posádky lodí, bylo jasné, že o zábavu a dobrou náladu je postaráno. Jak je při podobných akcích dobrým zvykem, závodníci i organizátoři již v pátek ladili formu a připravovali závod do pozdních večerních hodin.

V sobotu po nástupu, kde všichni účastníci vyfasovali závodní trička a klobouky od našich sponzorů, se ani nemuselo čekat na vítr a start první rozjížďky proběhl už o půl jedenácté. Jako první startovala třída Vaurien, po ní všechny kajutové plachetnice, které u nás dělíme na dvě skupiny, jako závodní a turistickou třídu. Protože foukalo tak akorát, odjela se hned potom druhá rozjížďka a po dvouhodinové pauze další tři, zkrácené na dvě kola. Jihovýchodní vítr o rychlosti 4 – 6 (8) m/s nikoho příliš nerozdivočil, ale umožnil pěkně si zazávodit a změřit síly a dovednosti jednotlivých posádek. V obou třídách probíhaly tvrdé souboje o co nejlepší umístění a o konečném pořadí nakonec rozhodly minimální bodové rozdíly.

Zde jsou ti nejlepší:

Vr:   Kubík Michal a Kubíková Dana z klubu Olšovec Jedovnice  

KajI:   Procházka Jan a Nesiba Jiří z domácího klubu

KajII:   David František a Kubík Martin – složená posádka z YCZN a Olšovec Olešnice

 

Všem, ne jen těm na stupních vítězů, gratulujeme. Výsledková listina Vaurien a Kajutové plachetnice.

Za poslední roky se na nejvyšších stupních „bedny“ uhnízdila stejná jména. A to ve všech třech námi soutěžených kategoriích. Musím pochopitelně tvrdit, že to všem přeju a působit nestraně, ale minimálně v kategorii Kaj II to pro mě má trochu trpkou příchuť. Jednak proto, že vítěz této kategorie Franta David získal putovní pohár již potřetí v řadě a proto už je jeho a my musíme koupit novej, ale hlavně proto, že jsem ještě ani jednou nevyhrál já!

Ale stesky stranou. Jsem rád, že se nám startovní pole neustále rozrůstá a že hlavně v kategorii „Kaj II“ neustále přibývají nové lodě a začíná být na startu pěkně husto. A tak to má být!

Myslím, že se závod opravdu podařil a všichni účastníci byli spokojení a odjížděli z Vranova s tím, že při nejbližší příležitosti se k nám zase vrátí.

Já jménem celého klubu děkuji všem závodníkům našim i cizím za hojnou účast a sportovní výsledky. Ale je třeba poděkovat i těm, bez kterých by celý podnik nebylo možné uskutečnit. Jsou to především rozhodčí Roman Bradáč, Ruda Pavka, Tonda Hadroušek a ředitel závodu Milan Pivovarčík, kteří dbali nad tím, aby vše probíhalo jak probíhat má.

Dále děkuji chlapům od záchranné služby Milanovi Vystrčilovi a Zbyňkovi Bulínovi a zároveň díky i za to, že tentokrát nebylo jejich služeb potřeba. Poděkování patří i klukům, kteří se sešli ještě před závodem a společnými silami uklidili loděnici a ohradu a uvedli celý areál do provozuschopného stavu včetně posekání trávy, opravení „bedny“ a přípravy na závod. Od pátečního odpoledne se taky činilo duo „Čučkantýna“. Myslím, že nikdo ani žízní ani hladem nestrádal a všem bylo vyhověno.

Speciální dík patří našim sponzorům, kteří se jak po finanční, tak i po materiální stránce postarali o zajištění závodu. Za krásná trička děkujeme společnosti BV Brumovice výtahy zastoupené Jardou Bobkem. Společnost Elvýz, čili Miloš Holub dodal poháry, medaile a ceny. Společnost LOB-UHLÍŘ poskytla finanční prostředky, Autodoprava Jiří Tunka dodala ceny do tomboly. O víno a ceny se postaral Tomáš Pavka – TP Design. Honza Vitoň a Petr Pavka poskytli ceny do večerní tomboly. Nakonec ale musíme poděkovat dvojici Lenka a Tomáš („ten, co snad netančí s vlkem!“)

Hussovi a kolektivu jejich spolupracovníků, kteří se zasloužili o bohatý a chutný, slaný i sladký raut na sobotní večer včetně „live“ smažených bramboráků. A to nemluvím o slušivých a elegantních kloboučcích pro všechny účastníky akce!

Nezapomeňmež taky na duševní stravu. Ta byla servírována muzikou v podání skupiny „kolem Petra Durce“ a jejich samozvaných hostů, kteří hráli k tanci a poslechu až do posledního dechu.

Ještě jednou díky všem za parádní závody a těším se se všemi na viděnou na letos posledním závodě „Dálkové plavbě“ 28 – 29. září 2019. Vypadá to, že díky letošnímu stavu vody by se mohlo podařit vyjet co nejdál a možná přijde i překvapení – sledujte web a dozvíte se víc.

Tomáš Pavka – Prezident klubu a hrdý účastník závodu O pohár Vranova 2019

O pohár Vranova 2019

Total Page Visits: 939 - Today Page Visits: 1