Dálková plavba 2019

Milé jachtařky a jachtaři.

Náš poslední letošní závod Dálková plavba 2019 je za námi a můžeme letošní oficiální sezonu považovat za ukončenou. Bilancování zatím necháme na později.

Děkuji všem jak za účast v závodě, tak i za aktivity v průběhu celé sezony 2019 a těším se se všemi i dalšími na další potkávání n Vranově a kolem lodí obecně.

Pár slov Dálkové plavbě:

Jednou větou – myslím, že se povedla. I přes trochu nevlídnější počasí, než jsme si zasloužili, jsme si všichni užili jak závodění, tak i zábavu. Účast sice nebyla nijak vysoká (alespoň se dostali skoro všichni na bednu), ale kdo přišel, určitě neprohloupil. Podzim na Vranově je nejkrásnější období a to se opět potvrdilo, když jsme si mohli prohlédnout přehradu i trochu dál proti proudu, kam se obvykle nedostaneme. Škoda, kdyby víc fouklo, mohli jsme dojet i dál. Doufám, že v příštích letech se Dálková plavba pojede znovu a možná za větší účasti a za lepšího počasí. Bylo by fajn obnovit tuto dlouholetou Vranovskou tradici. Nebránil bych se ani vytvoření tradice nové a to zaměření závodu k určitému tématu. Letošní „nultý ročník“ byl s podtitulem „voda a všechno kolem“ ukázal, že jachtařský národ se dokáže bavit, dělat si legraci sám ze sebe a prostě nepokazí žádnou srandu.

Jak to vlastně dopadlo?

Třída Vaurien:

  1. Místo              – Vacula Karel a Vacula Jan

  2. Místo              – Vacula Karel a Machovská Lucie

  3. Místo              – Formánek Jindřich a Formánková Kateřina

Třída Star:

  1. Místo              – Novický Michal a Polášková Petra

  2. Místo              – Pivnička Jakub a Pavlíková Šárka

Třída Kajutových plachetnic:

  1. Místo              – Procházka Jan a Procházka Ondřej

  2. Místo              – Vitoň Jan a Holub Miloslav

  3. Místo              – Pavka Tomáš a Pivovarčík Milan

  4. Místo              – David František

Takový byl výsledek jediné, ale dálkové rozjížďky, která se odjela v sobotu za dost bídných povětrnostních podmínek. Fouklo až ke konci, když už jsme se vraceli domů, ale stejně to byla paráda!

Mapa, kam jsme dojeli a dole je fotgalerie ze závodu.

 

 

 

Odpoledne už se nejelo, proto jsme se mohli všichni intenzivně věnovat zábavě a kulturnímu programu, který se protáhl až do tří hodin do rána. Moc pěknej večírek. Fóry, muzika, povídání a všechno, co k tomu patří. O občerstvení se postarali samozvaní sponzoři závodu Milan Pivovarčík, který koupil soudek moc dobrýho Bernarda a ešče jeden týpek s nějakou baštou.

Já ještě musím, kromě závodníků, poděkovat i všem organizátorům závodu, rozhodčím, klukům od záchranné služby a hlavně pánům Radkovi Strouhalovi a Jardovi Bobkovi za bezpečnostně zásobovací služby jejich doprovodných plavidel a posádek.

Závěrem ještě jednou děkuji všem za účast a pokud se už letos na Vranově nepotkáme, přeju všem krásný podzim, zimu a co nejvíce dobré nálady a elánu do nové jachtařské sezony.

Tomáš Pavka – Prezident YCZN

Dálková plavba 2019

Total Page Visits: 680 - Today Page Visits: 1