Brigády 2020

Co se stihlo a co je třeba ještě dodělat. Níže jsou práce pro „individuální brigády“. Hromadná brigáda zatím nehrozí a uvidíme, co bude na jaře. Většina prací se dá zvládnout v menších skupinách i v zimě, tak se, prosím, hlašte o úkoly.

1. Příprava loděnice na zimu – úklid, zazimování.
2. Úklid člunů a uložení v loděnici
3. Příprava ohrady na zimní provoz – Normálně by zimní provoz začínal až od listopadu, ale vzhledem k situaci a k tomu, že už všichni „majitelé stání“ mají lodě na svých místech, zahájíme zimní provoz ohrady už 24. 10.
4. Oprava vrátku – Miloš Holub a Jarda Bobek
5. Příprava na rekonstrukci mola, výtahu na lodě a buňky pro vestavbu sociálního zařízení – VV

Posouvání mola – Na VH jsme se domluvili, že letos z důvodu oprav necháme molo klesnout na dno a počkáme na jaro, ale vysoký stav vody nám v tom zatím brání. Proto prosím, aby všichni, kdo mají naplánované služby, bděli nad molem a kontrolovali situaci. Molo je v takové pozici, kdy není možné „položit“ ho na zem, protože by mohlo dojít k jeho poškození – je tam svah s ostrým zlomem. Navíc nemáme jistotu, že na jaře bude tolik vody jako teď a mohlo by nám molo zůstat daleko na suchu. Proto je třeba se s tím ještě trápit. Děkuji za pochopení.

Individuální brigády – pracovní skupiny:

  1. Natření a příprava stupňů vítězů, startovního prámu a stožáru na vlajky – 1 – 2 lidi.
  2. Odklizení betonových zátěží od loděnice na předem vybrané místo (mám palety a ukážu kam se to dá), vyčištění a úklid kolem loděnice – (1-2 lidi)
  3. Oprava střechy loděnice a instalace okapů a svodů – zalepení díry po odvětrání žumpy, oprava případných děr, kde teče – 1 – 2 lidi (Michal Nosek)
  4. Očištění, broušení a nátěr loděnice – 1 – 2 lidi (Béďa Uhlíř)
  5. Oprava a rekonstrukce motorového člunu (renovace laku, opravy interiéru, ovládání, …) a příprava na technickou prohlídku vč. podvozku.
  6. Má někdo možnost nechat opravit naše výčepní zařízení? Pokud to někdo zajistí, bude to považováno za odpracovanou brigádu. Ale musí to do závodů spolehlivě fungovat!
  7. Pravidelný servis klubových spalovacích motorů: Mercury – olej motorový, olej v noze, svíčky, vyčištění, zazimování. Johnson – Olej v noze, svíčky, vyčištění, zazimování. Je možno udělat „doma“ nebo motory odvést do servisu. (Michal Novický – servis a uložení na zimu)
  8. Kdo má nějaký nápad, nebo návrh, co by mohl, pro klub na loděnici vykonat, dejte vědět VV, probereme to a vymyslíme další postup.

Další možnosti individuálních prací budeme přidávat podle potřeby jak bude pokračovat příprava na elektrifikaci mola a přestavbu buňky.

Stručně, co chceme do příští sezony stihnout:
1. Elektrifikace mola – projekt je hotový, materiál nakoupíme a samotná instalace může být po domluvě náplní individuálních brigád jednotlivců.
2. Úklid a rozšíření parkovací a manipulační plochy v ohradě. Úklidem a přesunutím materiálu vedle stěny loděnice na vyhrazené místo a následným posunutím lodí blíže k loděnici získáme více manipulačního prostoru v ohradě. Současně je ale třeba nainstalovat okap a vymyslet a realizovat svod vody.
3. Realizace sociálních zařízení v buňce – zatím chystáme projekt a cenovou kalkulaci. Realizace bude tématem na VH 2021, pokud se bude konat v řádném termínu (březen).
4. Rekonstrukce vrátku – zabetonování konstrukce, zpevnění bubnu, výměna spojovacího řetězu na laně.
5. Oprava a rekonstrukce motorového člunu, renovace laku, příprava na technickou prohlídku vč. podvozku. – možnost individuálních brigádnických hodin.
6. Oprava stupňů vítězů a realizace „pozadí“, oprava vlajkového stožáru, oprava střechy, nátěr loděnice, … – možnost individuálních brigádnických hodin.

Vypadá to, že je toho moc, ale když budeme chtít a kluci, co udělali klubovnu ukázali, že to jde, tak alespoň ty nejdůležitější věci zvládneme. Musíme se někam pohnout. Příští rok máme poslední příležitost nachystat se na oslavu 50-ti letého výročí založení klubu, což bude v roce 2022.

Bližší informace včetně možnosti individuálních brigád budou na webu.

Předem děkuji a zdravím všechny

Tom


– První letošní brigáda byla naplánována na 30. 5. 2020  9:00 na loděnici – proběhla.

Účast:   Béďa Uhlíř, Pepa David, Franta David a Tomáš Pavka – děkujeme všem.

– Druhá hromadná brigáda proběhla v sobotu 20. 6. 2020 v 9:00 v loděnici.

Účast:   Bobuš David, Bradáč Roman, Fiala Martin, Holub Miloš, Kutý Josef, Pivovarčík Milan, Vacula Karel a Karel, Vitoň Jan.

  • Brigáda 20. 6. proběhla, udělalo se dost práce i když to není vidět, ale je to tak. Ještě je třeba dokončit rozvody elektriky, nainstalovat dřez, vodu a odpady a obložení klubovny. Doufám, že se nám to do letošního prvního závodu podaří.