Brigády 2021

Vážení pracovníci.

První letošní brigádu proběhla v sobotu  29. 5. 2021.

Děkuji za účast na brigádě jmenovitě: Jan Vitoň, Milan Pivovarčík, Vítězslav Ott, Pavel Karšulín, Miloš Holub, Aleš Dlouhý, Adam Ott, David, Bobuš, Josef David, Petr Durec, Jaroslav Čučka, Michal Novický, František David, Libor Peprla a Alois Chlup s celou svojí rodinou.

Program:

 1. Úklid loděnice a příprava na sezonu – pokosení trávy, úklid listí, vyklizení a odvoz odpadu do SD – Splněno, ale je třeba udržovat pořádek po celou dobu.
 2. Oprava střechy – dejte mi, prosím, vědět, kdo má hořák s bombou na pokládání lepenky. – Opraveny nejhorší místa, je třeba rekonstrukce celé krytiny – viz zápis z VV.
 3. Kontrola ohrady, loděnice, prámu, člunů a mola a náprava zjištěných závad.
 4. Dokončení nátěru a zavěšení konzolí na stěnu loděnice. – Nátěr dokončen, instalace háků a konzol probíhá průběžně podle vyklízení z loděnice.

Dále platí návrh na odpracování brigádnických hodin v menších skupinkách individuálně. Pokračujeme v rozdělané práci z loňska.

 1. Natření a příprava stupňů vítězů, startovního prámu a stožáru na vlajky – 1 – 2 lidi.
 2. Oprava dřevěných roštů na mole (Petr Mucha)
 3. Odklizení betonových zátěží od loděnice na předem vybrané místo (mám palety a ukážu kam se to dá), vyčištění a úklid kolem loděnice – (1-2 lidi)
 4. Oprava střechy loděnice a instalace okapů a svodů – zalepení díry po odvětrání žumpy, oprava případných děr, kde teče – 1 – 2 lidi (Michal Novický)
 5. Očištění, broušení a nátěr loděnice – 1 – 2 lidi (Béďa Uhlíř)
 6. Oprava a rekonstrukce motorového člunu (renovace laku, opravy interiéru, ovládání, …) a příprava na technickou prohlídku vč. podvozku.
 7. Má někdo možnost nechat opravit naše výčepní zařízení? Pokud to někdo zajistí, bude to považováno za odpracovanou brigádu. Ale musí to do závodů spolehlivě fungovat!
 8. Pravidelný servis klubových spalovacích motorů: Mercury – olej motorový, olej v noze, svíčky, vyčištění, zazimování. Johnson – Olej v noze, svíčky, vyčištění, zazimování. Je možno udělat „doma“ nebo motory odvést do servisu. (Michal Novický – servis a uložení na zimu)
 9. Kdo má nějaký nápad, nebo návrh, co by mohl, pro klub na loděnici vykonat, dejte vědět VV, probereme to a vymyslíme další postup.

Další možnosti individuálních prací budeme přidávat podle potřeby jak bude pokračovat příprava na elektrifikaci mola a přestavbu buňky.

Stručně, co chceme v letošní sezoně stihnout:
1. Elektrifikace mola? – projekt je hotový, materiál nakoupíme a samotná instalace může být po domluvě náplní individuálních brigád jednotlivců.
2. Úklid a rozšíření parkovací a manipulační plochy v ohradě. Úklidem a přesunutím materiálu vedle stěny loděnice na vyhrazené místo a následným posunutím lodí blíže k loděnici získáme více manipulačního prostoru v ohradě. Současně je ale třeba nainstalovat okap a vymyslet a realizovat svod vody.
3. Realizace sociálních zařízení v buňce – zatím chystáme projekt a cenovou kalkulaci. Realizace bude tématem na VH 2021, pokud se bude konat v řádném termínu (březen).
4. Rekonstrukce vrátku – zabetonování konstrukce, zpevnění bubnu, výměna spojovacího řetězu na laně.
5. Oprava a rekonstrukce motorového člunu, renovace laku, příprava na technickou prohlídku vč. podvozku. – možnost individuálních brigádnických hodin.
6. Oprava stupňů vítězů a realizace „pozadí“, oprava vlajkového stožáru, oprava střechy, nátěr loděnice, … – možnost individuálních brigádnických hodin.

Vypadá to, že je toho moc, ale když budeme chtít a kluci, co udělali klubovnu ukázali, že to jde, tak alespoň ty nejdůležitější věci zvládneme. Musíme se někam pohnout. Příští rok máme poslední příležitost nachystat se na oslavu 50-ti letého výročí založení klubu, což bude v roce 2022.

Bližší informace včetně možnosti individuálních brigád budou na webu.

Předem děkuji a zdravím všechny

Tom

 

Total Page Visits: 63 - Today Page Visits: 2