Voltax regata 2021

Milí jachtaři a příznivci jachtingu

letošní Voltax regata je za námi. Dovolte pár slov a dole i něco obrazové dokumentace k tomuto podniku.

Nebylo snadné v takovým počasí závodit. V nepříznivý povětrnostních podmínkách ukázali závodníci v sobotu především trpělivost v jedné hodně utahané rozjížďce. Doufáme, že v neděli, kdy se odjely tři trochu svižnější, si náladu napravili a nakonec si i trochu zazávodili.
S tím větrem to opravdu nebylo nic moc a sluníčko nemilosrdně připalovalo.

Jak to tedy probíhalo?
Optimisty a Vaurieny se tentokrát nedostavili ale doufáme, že příště se budeme z jejich účasti těšit taky. Lodní třída STAR, která měla vypsaný koeficient 7 a kdy byl tento náš závod zároveň Mistrovstvím Moravské flotily s mezinárodní účastí, byla zastoupena pěti posádkami a na pomyslnou „bednu“ se nakonec postavili tito nejrychlejší:

1. Místo: Igor Štěrba (YCZN) a Kamil Hadroušek (YCZN)
2. Místo: Vítězslav Ott (YCZN) a Stanislav Ott (YCZN)
3. Místo: Adam Ott (YCZN) a Andresa Polanka (AT)

V kajutových plachetnicích se tentokrát bez rozdělení na kategorie utkalo sedm lodí. Zde opět stěna slávy těch nejlepších:

1. Místo: Martin Fiala (YCZN), Martina Fialová (CZ) a Vojtěch Zezula (CZ)
2. Místo: Tomáš Pavka (YCZN) a Lukáš Pavka (YCZN)
3. Místo: Jan Vitoň (YCZN)

Ostatní účastníky a jejich umístění naleznete ve výsledkových listinách tříd, ale patří jim stejný dík a uznání jako těm výše jmenovaným, neboť v našich soutěží není poražených! Už jen projet se na plachetnici po Vranovské přehradě je pro milovníky plachet a vody odměna.

Kladně hodnotím nejen závod, ale i společenskou stránku podniku. Nebylo neshod a půtek ani na vodě ani na souši a všichni se chovali tak, jak jsme u nás při podobných příležitostech zvyklí.

Nezbývá, než poděkovat všem závodníkům, organizátorům, rozhodčím – Ruda Pavka, Tonda Hadroušek a Libor Malafa – zároveň fotograf akce, záchranné službě – Milan Vystrčil, správci – Petr Durec nejen za perfektně připravenou loděnici, ale i občerstvení na večerní posezení, obsluze kantýny – Honza Vacula i sousednímu klubu za možnost ustájení našich lodí na jejich mole po dobu závodů. Ale jako vždy na našich podnicích, nebyla to jen větrem nezčeřená vodní hladina, kde se bojovalo o vavříny. Slušné pretěky se odehrály i večer u loděnice, kde se sice o nic nesoutěžilo, ale o to s větší vervou. Já vím, že ta věta nedává moc smysl, avšak líbí se mi slovní spojení „s vervou“, ačkoli přesně nevím, co to znamená, tak jsem ho chtěl někdy použít. Co se týká kulturně politické práce, jistým a hodnotným počinem bylo opět přetahování, kdo do do placu blbější, morbidnější nebo obecně nejlepší fór, ale hlavně kytarový recitál Jardy Bobka, který už patří mezi stálice na naší večerní rozjížďce. A ten „pršut“! Na ten nesmíme zapomenout! Nakonec musím ještě poděkovat generálnímu sponzorovi akce, kterou je společnost Voltax, s.r.o. – distributor léčiv a zdravotnického materiílu.

Závěrem ještě jednou děkuji všem, kdo se zúčastnili, nebo byli alespoň v myšlenkách s námi. Příště se můžou připojit i ti, kteří to tentokrát nestihli. Další závod O pohár Vranova nás čeká až poslední víkend v srpnu, tedy 28 – 29. 8. 2021. Všichni jsou srdečně zváni. Jak závodní posádky, tak i diváci a příznivci.

Za organizátory závodu Voltax regata – Tomáš Pavka

A zde je něco obrázků od Libora Malafy:

Voltax 2021

Total Page Visits: 218 - Today Page Visits: 1