Vranov 14 a 24. 7. 2021

Zdravím všechny z YCZN a YCVP.

Dovolte, abych představil dvě akce na Vranově, kterých se mohou zúčastnit členové obou našich klubů – YCZN i YCVP.

  1. Co byste řekli takový neoficiální akci YCZN na Vranově

v sobotu 17. 7.?

Pokud bude počasí, tak se můžeme třeba v 10:00 sejít u loděnice a vyrazíme na lodích směr Bítov. Dojedem, kam dojedem. Nakonec, můžeme klidně jen 3200jezdit po jezeře, nebo navštívit nic netušící oběti z klubu a překvapit je na jejich chatách. Akce nemá žádné konkrétní obrysy, pouze se chceme potkat a povozit se, když to bude možné.

O večerní zábavu se starat nemusíme, ta se tak nějak jako vždy najde sama. Jídla a pití, co hrdlo ráčí, nechť si každý pro sebe, případně pro ostatní, doveze sám. Posedíme, podělíme se o výsledky pěstování na vlastních zahrádkách, vlastních chlívcích či kurnících a vlastních dobře investovaných penězích v našich obchodních řetězcích a pivovarech, vinařstvích či pálenicích.

Účast je přísně dobrovolná a předpokládá se co největší třídová, meziklubová, rasová, národnostní a pohlavní rozmanitost. Mohou se zúčastnit i posádky elektrolodí.

Akce je taky tak trochu jako příprava na další sobotu – 24. 7., kdy proběhne akce sousedního klubu. A kdo je připraven, není zaskočen! Štěstí přeje připraveným a těžko na cvičišti, lehko na bojišti!

Instrukce a podrobnosti k akci YCVP (Předávám, jak jsem dostal od prezidentovic  Mirka). Musím říct, že pokud to budou mít připravený aspoň tak jako pozvánku, tak to bude dost dobrý a chci tam bejt.

  1. Závod „O flašku“

Cituji doslova:

„Vážení přátelé, kamarádi.

24. 7. 2021 se bude konat závod o flašku.

Tento závod je organizován pouze jako klubová záležitost našeho klubu s účastí klubu sousedního, bez oficiálního zveřejnění. Bude probíhat mezi přáteli pod plachtami jako gentlemanský závod bez použití motorů a jiných pomocných prostředků, jako například plavec s lanem v zubech či žena s ploutvemi na zádi. Nebude tolerováno ani omezování ostatních závodníků připevněním kbelíku ke kýlu či kormidlu. Z důvodu férovosti závodu budou předběžně přiděleny trestné minuty lodím, které standardně vyhrávají závody. Např. p.Kuča před zahájením závodu dostane 27 minut, Martin Zeman 24 minut atd. Těm, kteří se umísťují stále na posledních příčkách budou naopak uděleny čestné minuty.
– Systém závodu – 9:.00 sobota 24. 7. 2021 sraz účastníků + placení startovného
– Startovné : 123 Kč/osoba, zájemci mohou i 321/osoba Kč
– 10.00 zahájení závodu vyplutím od mola na jezero
– 10.15 start z pomyslné startovní čáry – určí ředitel závodu  – způsob startu a dohled bude upřesněn těsně před závodem (z důvodu možného uplácení rozhodčího různými pochutinami, alkoholem, či polibky )
– Místo rozmisťování otočných bójí bude účastník otáčet u mola – bude určeno před závodem – např. u Alfréda, kde posádka bude muset vypít tři piva (mimo kapitána), následně dostane razítko, že projel kontrolou. (předběžně jako razítko se jeví rtěnkou natřené rty hezké holky a jejich otisk na čele
kapitána – tímto se musí prokázat při příjezdu do cíle).
– Pokračuje se zpět do prostoru YCVP. Cestou bude muset posádka plnit úkoly na dalších stanovištích (skok do vody přes kruh, hod kotvou…) Pokud se podaří zajistit účast hasičů s lodí, bude jednou disciplínou projet vodní clonou.

První, který dorazí do cíle, skasá plachty, přiváže loď na své místo a tímto vyhrává flašku, kterou si bude muset vylovit. Bude přivázaná na místě a v hloubce, které určí VV YCVP a toto místo bude zveřejněno těsně po příjezdu poslední lodě do cíle. Posádka i s kapitánem bude podlézat laťku, která se bude snižovat při příjezdu další lodě. Po vylovení flašky budou kapitáni na čas probíhat slalomovou dráhu. Na každém kuželu bude rozmístěno : První kužel – pivo, druhý kužel kořalka, třetí kužel limonáda.
Kapitáni musí zvolit takticky počet a sílu osádky vzhledem ke konzumaci piva atd.
Osádku mohou tvořit nejen jachtaři ale i jejich vlastní, či nevlastní sestřenice.
Pro všechny členy klubu vzniká povinnost se účastnit. Pokud nebudou závodit, účastní se jako personál pro zajištění stanovišť.
Flašku se symbolem plachetnice (1. cenu) zajistil už Petr Fic.
Potvrzení účasti NUTNÉ !!! (i kvůli zajištění týlového zabezpečení v dostatečném počtu a objemu).
Zároveň se vyzývají všichni, aby přišli s vlastními návrhy na možné disciplíny, tyto návrhy posílejte co nejdříve na emaily členů VV YCVP. Nejlepší návrhy budou realizovány!
Prosíme prezidenta YCZN o rozšíření této zprávy uvnitř jejich klubu!
To je zatím všechno.
Za VV YCVP MŠ a PF“ – konec citátu.

Děkujeme za pozvání

Účast v závodě „O flašku“, prosím, potvrďte co nejdříve mejlem na prezident@yczn.cz, nebo přímo Mirkovi Švédovi z YCVP.

Doufám, že se potkáme a dobře se pobavíme!

Tomáš Pavka