O pohár Vranova 2021

Letošní závod O pohár Vranova je za námi, tak tady je stručné shrnutí soutěžního víkendu.

Už pátek večer, kdy se začaly na Vranově sjíždět posádky závodních lodí, nenechal nikoho na pochybách, že letošní ročník bude opět stát zato a stane se důstojným nástupcem ročníků předešlých. Počasí sice trochu zlobilo a zdálo se, že díky tomu prognózy o počtu posádek budou nenaplněny, ale opak se stal pravdou a i přes neúčast posádek lodní třídy star se podařilo startovní listiny potisknout. Nakonec se k závodu přihlásilo sedm lodí třídy Vaurien, které měly koeficient závodu 7 a závod je pro ně brán jako pohárový a čtrnáct kajutových plachetnic s koeficientem 1. Protože závod byl dvoudenní a to 28 – 29. 8., nebudu se raději o pátku dále zmiňovat. Ten pozvolna a velmi zvesela přešel v sobotu…

Dalo by se říct, že závodní sobota proběhla jakoby byla vytvořena podle Cimrmanovi frustrační kompozice. Prvky očekávání a zklamání se střídaly podle toho, jak se větru zachtělo, ale spíše nezachtělo. Po optimistickém nástupu v 10:00 oděni ve slušivé stejnokroje od společnosti BV Brumovice Jardy Bobka, který je již po několik sezon našim dvorním dodavatelem oděvů, jsme nečekali dlouho a byla zahájena první rozjížďka. Na první bojce už však bylo vidět, že něco není v pořádku. Startovní pole se rozdělilo na dvě oblasti. Na oblast kde foukalo málo a oblast, kde nefoukalo vůbec. Později byla rozjížďka zrušena a posádky se vrátily na břeh, kde již čekal výtečný gulášek z kotlíku Líby a Petra Durcových, kteří nezištně věnovali pro tento závod i sud piva, jenž přišlo vhod i v jinak nevlídném počasí. Pak se za příjemného zažívání opět čekalo na vítr. Když už bylo jasné, že nepřijde, přišel. Tak znovu hurááá na vodu! Start – trápení – agonie ukončená třemi výstřely. Což znamená zrušení rozjížďky. A pro dnešek byl konec.

Ale ne se společenskou zábavou. Kdo se „doma“ navečeřel, udělal chybu, protože v loděnici následovala žranice vskutku nevídaná, z které tímto obviňuji Lenku a Tomáše Hussovi s celou jejich rodinou, známé taky jako Gagany. Mezi jednotlivými sousty bylo možné ochutnat též produkty z různých zahrádek, kuchyní a sklepů účastníků závodu, kteří se o své produkty rádi rozdělili, neřkuli se nimi pochlubili. A bylo s čím. Mňam a mlask!

V devět hodin začalo losování tomboly, našeho každoročního zpestření závodního víkendu Vranovského poháru. Každý vyhrál, každý byl spokojen. Trochu to kazí jen fakt, že se pomalu stává tradicí (třetí rok po sobě), že ceny, které do tomboly dodá firma TP Design zastoupená Tomášem Pavkou, vyhraje Tomáš Pavka. Už si pomalu začínám myslet, že to bude cinknutý!

Po ukončení losování se společnost tradičně rozdělila na několik vzájemně se prolínajících, ale dobře se bavících skupin. Na tomto místě musím poděkovat muzikantům, kteří pravidelně na naše závody OPV přijíždějí a svým vystoupením kulturně obohacují účastníky toho podniku. Děkujeme jim, protože „kdyby ty muziky nebyly“, tak by všichni museli přihlížet každoroční neoficiální soutěži Petra D. a Tomáše P. o nejmorbidnější a nejnechutnější vtip večera. Mezitím se jedlo, pilo, hodovalo a řečí se přitom nadělalo až hanba!

A pak najednou přišlo ráno. Start v deset, na nikoho se nečeká. Vyjeli jsme včas. Skoro sami. Kde jsou ostatní? Co můj úhlavní soupeř? Už jsem doufal, že to Franta nestihne, ale zklamal. Stihnul. Celkem se podařilo odjet tři rozjížďky, kdy foukalo, že se v tom celkem dalo jet. Ovšem poslední kolo té třetí, jsem si připadal jak ve Vietnamu. Já tam teda nikdy nebyl, ale Forres Gump říkal, že tam někdy pršelo shora, z boku i zespodu. My jsme akorát nechodili na dlouhý vycházky, jinak pršelo úplně stejně.

Nakonec bylo dozávoděno, spočítáno a vyhlášeno. Jak to dopadlo se můžete podívat zde:

Výsledková listina třídy Vaurien a výsledková listina třídy Kajutových plachetnic.

Zmiňme zde na čestném místě ty nejlepší ze všech kategorií.

Třída Vaurien:

  • 1. místo: Mlčoch Bronislav a Janák Jakub

  • 2. místo: Ottová Hana a Indrák Jiří

  • 3. místo: Kubík Michal a Kubíková Dana

Třída Kajutových plachetnic I:

  • 1. místo: Martin Fiala a Martina Fialová

  • 2. místo: Jan Vitoň

  • 3. místo: Tomáš Huss

Třída Kajutových plachetnic II:

  • 1. místo: František David

  • 2. místo: Lukáš Pavka a Tomáš Pavka

  • 3. místo: Michal Nosek

Za krásné poháry a medaile, které lze vidět zavěšené na šíjích hrdých vítězů, děkujeme společnosti Elvýz, která je zastoupená panem Milošem Holubem a nesmíme zapomenout na finanční podporu od pana Bédy Uhlíře ze společnosti LOB Uhlíř.

Nezbývá než poděkovat všem účastníků, všem organizátorům, sponzorům a vůbec všem, kteří se na tomto a dalších závodech podíleli a budeme se těšit na příště. Nejen na závod OPV 2022, ale na celou příští sezonu, která bude jubilejní – padesátá a snad se nám podaří uspořádat zajímavé akce pro členy i pro veřejnost. Sledujte naše stránky, budeme informovat.

Děkuji za pozornost a příště zase AHOJ!

Podle vlastích postřehů a svými slovy – prezident klubu a hrdý účastník závodu O pohár Vranova 2021 Tomáš Pavka

A tady je pár fotek:

OPV 2021_1

OPV 2021_2

Total Page Visits: 484 - Today Page Visits: 1