O pohár Vranova 2022

Tak, máme za sebou další závod. O pohár Vranova 2022. Jak sami s pýchou říkáme, prestižní podnik sezony. I letos byla účast posádek mimořádná. Sešly se celkem čtyři lodní třídy: Star, Optimist, Vaurien a kajutové plachetnice obou, podle našeho dělení, kategorií. Závod byl opět štědře dotován našimi stálými sponzory, později na ně přijde řada. Spousta posádek, finanční i materiální zajištění, jídla a pití co hrdla ráčí, …… Dalo by se říct, že se nemůže stát nic, co by mohlo pokazit hladký průběh akce. „Ale stálo, Kefalín, stálo…“ Jinými slovy, stálo se na vodě! Prohlášením o tomto stavu povětří, že foukalo málo, by slovo „málo“ dostalo úplně nový význam. Prostě nefoukalo vůbec! Celou sobotu jsme ze břehu vyhlíželi sebemenší závan větru a očima přemlouvali mraky, ať ukážou, co umí, ale marně. Odpoledne pozvolna přešlo ve večer, noc a ráno.

 

A ráno se zase čekalo. Nakonec, kdy už to zástupci třídy star nemohli vydržet, doslova ukecali rozhodčí komisi, aby pustili aspoň jednu zkrácenou rozjížďku. Byla to pro ně otázka závodnické cti. Těsně před startem se k nim přidala skupina těch nejmenších, lodí optimist. Bylo zábavné sledovat, jak děvčata v těchto „neckách“ prohánějí závodní „stary“ a přestože startovaly pět minut po nich, moc nechybělo a na první bojce by je dojely. Výsledky tohoto trápení naleznete ZDE.

A tady jsou ti nejlepší z obou tříd:

Optimist:

1. Místo – Barbora Ottová     2. Místo – Sára Pokorná     3. Místo – Tereza Ottová

Star:

1. Místo – Igor Štěrba a Kamil Hadroušek   2. Místo – Vítězslav Ott a Stanislav Ott   3. Místo – Adam Ott a Jaroslav Čermák

 

Na tomto místě je třeba poděkovat nejen posádkám, které měly odvahu tu rozjížďku jet, ale i rozhodčím, za odvahu, tu rozjížďku odstartovat.  A pochopitelně poděkovat, že se dostavili, připravili a měli vůli nám toto trápení odpískat. Takže díky Taťáně, Daně i Cicovi?

 

Ale dost pláče, co se jako vždy vydařilo, myslím, byl večírek. Opět jsme byli svědky toho, že jachtaři vranovští i z cizích vod, se dokážou skvěle bavit a kulturní a společenská úroveň těchto akcí je nezpochybnitelná. Když je navíc součástí večera tombola, kde každý los vyhrává, celá společnost je zásobena dobrým jídlem a pitím a celý večer doprovází živá kapela složená z profesionálů u dobrovolníků, která hraje písně na přání i podle vlastního repertoáru, je nálada na palubě „1A“. Tentokrát, jako ostatně vždy, se o naše plný břicha postarala posádka lodi Mathawi Lenka a Tomáš Hussovi i s celou jejich rodinou a nasoukali do nás výbornou živáňskou pečeni a bramboráky na místě pečené a okamžitě konzumované. Po celý den bylo taky možné pojídat výborný gulášek a jiné pochutinky, které připravila posádka, tentokrát lodi Tangara Liba (pozor, ne Líba, je na to háklivá, tak bacha!) a Petr Durcovi. V kantýně bylo možné potkat další známou dvojici, již ustálené výčepní duo Áďa a Jarda (pro zjedndušení) Čučkovi a jim stejně obětavě vypomáhal Honza Vacula, když stejně nemohl závodit.

        

Slíbil jsem představit sponzory. Jako každý rok nám pomohli závod uspořádat: Liba a Petr Durcovi a Lenka a Tomáš Hussovi o kterých už byla řeč. Dále za slušivá trička opět vděčíme firmě BV Brumovice – výrobci výtahů, sady pohárů a dva poháry putovní, mimo jiné, věnovala společnost Elvýz, instalace a servis výtahů, společnost LOB Uhlíř se podílela finanční injekcí a firma TP Design dodala víno a ceny do tomboly.

 

Nemůžeme zapomenout ani na zajištění bezpečnosti na vodě v podobě záchranné služby, což tentokrát garantovali pánové Milan Vystrčil a Béďa Uhlíř. Neměli moc práce, ale to je spíš pozitivní zpráva a my jsme za to rádi, přesto jim děkujeme.

 

Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval i dlouhodobému tradičnímu řediteli závodu O pohár Vranova Milošovi Holubovi. Je to vlastně jeho závod a bez něj si lze toto jachetní klání těžko představit. Až na ten vítr to měl zmáknutý naprosto dokonale.

 

Tentokrát se Miloš nechal trochu unést a chtěl veřejně svalit hlavní vinu za zásluhy na prezidenta klubu. Moje veskrze cynická povaha mi nedovoluje na veřejnosti projevovat emoce, ale byl jsem oceněním, kterého se mi dostalo, potěšen a možná i dojat a děkuji za projevenou účast všem, kdo si to tak myslí. Děláme to pro klub a kamarády rádi a je vidět, že asi něco děláme i správně. Ale nic nemůže člověk dokázat sám a já musím vyjmenovat ty, kteří se na práci pro klub letos podíleli nejvíc. Vezmu to podle abecedy, aby někdo nebyl omylem preferován. Největší zásluhy na rozvoji loděnice a budování v tomto roce mají pánové: Jarda Bobek, Franta David, Petr Durec, Miloš Holub, David Krajčo, Michal Novický, Libor Peprla, Radek Strouhal, Béda Uhlíř, Karel, Karel a Honza Vaculovi, Honza Vitoň. A poděkování patří i jejich rodinám za to, že s nimi mají tu trpělivost. To je zároveň výzva pro ty, kteří ještě letos nemají splněnou brigádu, stále máte šanci. Čtěte web nebo volejte.

 

Dosti slov. Děkuji všem za účast, pomoc i ocenění a těším se na dalším závodě „O pohár Vranova 2023“. To ale neznamená, že vynecháte ostatní podniky. Například už 17 – 18. září nás čeká Dálková plavba 2022.

 

Ještě jednou díky a ahoj!

Tomáš Pavka – Prezident klubu

A tady je pár fotek:

OPV 2022

Total Page Visits: 314 - Today Page Visits: 1