O pohár Vranova 2023

Tak, letošní Vranovskej pohár je za náma.

Jako poslední letní a zároveň největší závod sezóny se mohl opět pochlubit nejhojnější účastí lodí i lidí a i počasí se letos povedlo. Příliš jsme se nepekli, ale bylo teplo, foukalo tak, že se mohlo slušně závodit, ale záchranná služba mohla odpočívat a déšť se dostavil až večer, kdy byli všichni pod střechou.

Ve startovním poli se utkaly plachetnice čtyř lodních tříd. Majestátní Stary, tradiční Vaurieny, různé typy kajutových plachetnic a roztomilé Optimisty. Děkujeme všem posádkám za takovou hojnou a rozmanitou účast a doufáme, že v příštích ročnících bude ještě vyšší. „Pohár Vranova“ je už po léta obecně vnímán pozitivně u našich i přespolních závodníků, rozhodčích i organizátorů a našich stálých i příležitostných sponzorů. Na tomto místě je třeba všem výše zmíněným poděkovat. Posádkám za účast v závodě a sportovní výkony, rozhodčím za spravedlivé rozhodování a schovívavost při administrativních úkonech závodníků. Organizátorům děkujeme za perfektně nachystané zázemí, připravenou HZS, občerstvení a zajištění pitného režimu. Sponzorům pak patří dík za pomoc při přípravě závodu. Ať už byla finanční, materiální nebo se podíleli vlastní prací a úsilím.

Pojďme se podívat na to, jak to dopadlo. Níže naleznete výsledkové listiny jednotlivých lodních tříd. Ale, jak už to tak na Poháru Vranova bývá, vlastně vyhráli všichni. Tady totiž platí víc než jinde, že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“. A to i večerní rozjížďky s ochutnávkou vína, tombolou a bohatým kulturním programem. Kdo se zúčastnil, ví o čem je řeč, kdo ne, může tiše závidět a přijít příští rok. Toto je současně pozvání na naše další akce. Sledujte náš web www.yczn.cz \zavody, tam budou zveřejněny termíny dalších závodů včetně závodu O pohár Vranova 2024.

Výsledky závodu O pohár Vranova 2023:

Níže naleznete pár fotek z akce, třeba vás to nakopne a příště dorazíte taky. V této souvislosti musím ještě poděkovat Liboru Malafovi, který má na svědomí většinu fotografií.

Ještě jednou díky všem a těšíme se na „Dálkové plavbě“ 16. září 2023 a později na závodech v roce 2024.

OPV 23

Total Page Visits: 1278 - Today Page Visits: 1