Dálková plavba 2023

Tak jsme se rozloučili se sezonou 2023.

Dálková plavba 2023 se mimořádně vyvedla. Dojet na klidnej „zaďáčekk“ do Chvalatický zátoky za 45 minut, to se nepodaří pokaždý! Tak jsme si to o pár zatáček protáhli, že si ti jako uděláme pěkný… … a pak to začlo! Po otočce na bojce – stoupačka domů za hodně slušnýho větru. Kdo zná zatáčky nad čerpačkou včetně čerpačky, ví o čem je řeč. Fouká odevšad a odnikud. Odpadat není kam a na otočení je ještě brzo. Tady přestávají platit fyzikální zákony a přichází „velký špatný“! Prostě Vranovskej jachting jak má bejt. Jinými slovy – moc jsme si to užili. Tohle byla prostě dálková plavba se vším všudy.

No a jak to dopadlo? Dopadlo to dobře. Nikdo nepřišel k úhoně, nebyla zaznamenaná žádná škoda a všichni se ukrutně povozili a pobavili.

Pro malou účast posádek jsme se rozhodli, že závod nebudeme oficiálně klasifikovat, tak alespoň pořadí dojezdu k molu:

  1. Libor Sluka – na své nebezpečně rychlé lodi
  2. Libor Peprla a Petr Durec s přáteli
  3. Tomáš Pavka, jenž na své lodi strhal, co mohl
  4. Aleš Dlouhý s celou svojí rodinou a čerstvě vypranýma plachtama
  5. Milan Pivovarčík – osamělý mořský vlk

Kdo se zúčastnil, určitě nelitoval a večer se ještě poměl na neoficiálním a sponzorsky zařízeném večírku. Pitný režim zajistil Honza Vitoň a Igor Štěrba, gulášek a další pochutinky připravili Liba a Petr Durcovi, klobásky a uzeniny dodal Jara Bobek a kulturně opět přispěli všichni zúčastnění. Za záchrannou službu díky klukům Bulínům a Bobkům. A za revizi elektroinstalace na mole děkujeme Hynkovi Zahradníkovi ze společnosti Easy Control Morava, kterému se u nás tak líbilo, že bude jezdit, podle jeho slov, na revize pravidelně.

Ještě jednou děkujeme všem a těšíme se na Vranově na potkání na příštích závodech i mimo ně.

Prosím všechny, kdo mají nějaký fotky z akce, dejte mi vědět.

Zdravím a přeji všem mnoho zdaru

Tomáš Pavka

Total Page Visits: 583 - Today Page Visits: 1