Informace – podzim 2023

Sezona skončila, proto pár slov k organizaci v loděnici a okolí.

 1. Prosím všechny, kdo mají službu na mole, aby bedlivě sledovali stav vody a molo podle potřeby posouvali. Dno se stále víc zplošťuje a hrozí nebezpečí, že lodě (hlavně s pevným kýlem) uvíznou na dně. Pokud to nebude nutné, rádi bychom si letos vystačili bez přídavné lávky.
 2. Voda klesá tak rychle, že doporučujeme všem vytáhnou lodě co nejdříve. Nemůžeme od letoška posouvat molo donekonečna, protože nám brání maximální délka připojovacího kabelu! Zkontrolovat rezervu kabelu můžete v „KG“ rouře, která je na lávce mola.
 3. V určitém bodě bude nutné nechat sednout molo na pláž (ideálně bez lodí Pepo) a bude tak příležitost na rekonstrukci dřevěných lávek, dokončení elektroinstalace a zajištění pohyblivých „uší“ tak, aby se zpevnily a dalo se po nich rozumně chodit.
 4. Ohrada se pomalu připravuje na „zimní režim“. Tady prosím všechny, kdo nemají lodě na svých pronajatých místech nebo nejsou jinak domluveni se správcem, aby tak učinili. Před zazimováním si, prosím, ukliďte na svých stáních a umístěte lodě tak, aby nepřekážely okolo a nezasahovaly do ostatních.
 5. Při manipulaci s vleky a loděmi si počínejte tak, aby nedošlo k poškození ani VAŠEHO ANI CIZÍHO majetku a chovejte se i k cizím věcem, jako by byly vaše vlastní!
 6. Na připojení tlakové myčky používejte pouze hadici, která je k tomu určená a pokaždé ji pečlivě vypusťte, aby nedocházelo k usazování řas a nečistot.
 7. Pamatujte (například při pokládání stěžně), že je ZAKÁZÁNO lézt na střechu!
 8. Brigáda bude vyhlášena pravděpodobně některý víkend ke konci října – sledujte web.
 9. Po návštěvě revizního technika máme za úkol dodělat některé maličkosti na elektroinstalaci. Jsou to práce, které může provádět i nekvalifikovaný „elektrikář“, tedy námět na individuální brigádu. Kdo by měl zájem, kontaktujte mne – 606 768 407.
 10. Další možnosti odpracování individuálních brigád budou na webu – „Brigády 2023“.
 11. Udržujte, prosím, všude pořádek a čistotu a všude zamykejte.

Díky za pozornost

Tomáš Pavka

Total Page Visits: 1495 - Today Page Visits: 2