Valná hromada YCZN 2020 – Červen

Vážení kolegové jachtaři a členové klubu vůbec.

Zdá se, že morová rána je na ústupu a myslíme si, že už nehrozí nebezpečí a je možné konečně se sejít a udělat společně, co je třeba.

Termín odložené valné hromady YCZN byl stanoven na 23. 7. 2020 v 17:00 hodin, v restauraci Na školce na ulici Pražská.

V minulosti se tam už VH konaly, tak místo znáte. Kdo neví, klidně se dotazujte.

Program VH 2020 se nemění, pokud se vyskytly nějaké nové problémy nebo potřeba řešit vzniklou situaci, bude toto vloženo do rozpravy. Celý program bude dostatečně včas zveřejněn na webu, proto sledujte naše stránky.

Pár poznámek před VH, které se nemění:

  • Aktualizace vašich údajů – změna bydliště, telefonu, e-mailu, ….. včetně toho, zda někdo nemá být zařazen do jiné „platební kategorie“
  • Letošní VH je volební, bude se volit nový VV YCZN – navrhujte, prosím, kandidáty do VV. E-mail – vh2020@yczn.cz, nebo prezident@yczn.cz, nejpozději však na VH.
  • Na e-mail vh2020@yczn.cz posílejte, prosím, taky všechny poznatky, návrhy, stížnosti, nebo požadavky, abychom si na VH připravili odpovědi a řešení problémů.
  • Prosíme všechny, pokud to jen trochu půjde, aby své platby prováděli bezhotovostně přímo na účet klubu. Číslo účtu: 222856920 / 0600, variabilní symbol: klubové číslo bez pomlčky Příklad – „2106384“   a do poznámky, prosím, uveďte své jméno a účel platby „Pavka – členství, Pavka – Dar klubu – Molo, Pavka – dar klubu – Ohrada, Pavka – Licence 2020 …… a podobně.“

A opět všechny za VV YCZN srdečně zvu a těším se na setkání a doufám v hojnou účast.

Za VV YCZN – Tomáš Pavka

Total Page Visits: 84595 - Today Page Visits: 57

Pozvánka na Dálkovou plavbu 2019

Vážení kolegové jachtaři, přátelé Vranovské přehrady a příznivci vodních sportů.

Sezona 2019 pomalu končí a nás o víkendu 28 – 29. 9. čeká poslední letošní závod na Vranovské přehradě Dálková plavba 2019. Přestože je termín letošní DP posunutý do pozdnějšího času, podle reakcí to vypadá, že by účast mohla být silnější a pestřejší, než jsme na tomto závodě zvyklí. Kromě každoročně zúčastněných lodí třídy KAJ se tentokrát dostaví i zástupci lodní třídy Vaurien a to domácí i cizí posádky.

Ne nadarmo se říká, že na Vranově je nejkrásněji právě na podzim. A to si můžeme letos všichni dokázat právě na Dálkové plavbě, která se tradičně protahuje co nejdál nahoru – tedy proti proudu řeky Dyje. Pokud nám bude přát počasí a já doufám že bude, otočka by měla být až u „mysu Canaveral“, tedy u Chvalatické zátoky.

Dovolte mi, abych všechny pozval na závodění i podívání a večerní poveselení.

Protože jachtařský národ je národ hravý, rozhodli jsme se pojmout tento závod tematicky a zvolili jsme dres code „voda“. Vyzýváme tímto všechny účastníky, aby se v rámci svých možností přioděli do kostýmů a garderób, které mají nějakou souvislost s vodou. Vítání jsou především námořníci, piráti a jejich papoušci, potápěči, mořské panny, rusalky, vodníci, vodáci, vodohospodáři, plavci, nebo třeba instalatér s koženou monterbrašnou s pořádným hasákem.

Věřím, že se najde dostatek posádek, aby se závod podařil a byl zajímavým zakončením letošní sezony.

Speciální plachetní směrnice a případné další informace naleznete ZDE.

Ještě jednou všechny zvu na Dálkovou plavbu 2019

Tomáš Pavka – Prezident YCZN

Total Page Visits: 84595 - Today Page Visits: 57

Stromy v ohradě

Milí kamarádi jachtaři.

Někteří, kdo byli na Vranově, si možná všimli, že v ohradě u loděnice vládne v těchto dnech chaos a zmatek. Příčinou je situace kolem naklánějících se a majetek (lodě a vleky) ohrožujících stromů.

V noci z 6 na 7. září se ulomila koruna dubu, který stojí na pozemku PM v areálu hotelu Volareza a padla k nám do ohrady. K žádným škodám naštěstí nedošlo. Na základě toho po kontrole pracovníků PM byly označeny další potenciálně nebezpečné stromy, které je třeba v co nejbližší době pokácet. V úterý 18. 9. přijedou pracovníci z PM a MěÚ Znojmo odor ŽP, kteří provedou zhodnocení situace a určí které stromy a jakým způsobem budou odstraněny.

Protože bylo nutno odklidit pozůstatky padlé koruny dubu, byly lodě dočasně přestavěny tak, aby nebyly pracemi ohroženy. Díky Jirkovi Soškovi a Milanovi Vystrčilovi, kteří dnes (pondělí 10. 9.) s pracovníky PM odstraňovali následky pádu stromu a uklízeli ohradu, jsou věci uvedeny alespoň částečně do normálu. Definitivní úklid a rozmístění lodí a vleků na svá místa proběhne až po odstranění nebezpečných stromů (cca do měsíce). V termínu, kdy bude probíhat kácení ostatních stromů, bude potřeba vytahat z ohrady všechny lodě a vleky, aby nedošlo k jejich poškození. Až budeme vědět přesný termín akce, dáme vědět na webu a mejlem těm, kterých se to týká.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že po odstranění stromů bude zase vše v pořádku a místo bezpečnější.

VV YCZN

Total Page Visits: 84595 - Today Page Visits: 57